Security IT

Serwery Proxy oparte o oprogramowanie Squid to dziś jedne z najpopularniejszych i skuteczniejszych rozwiązań. Oprogramowanie działa jak pośrednik w transakcjach. Zbiera zapytania od klientów, w tym przypadku od przeglądarek internetowych, i przekazuje je do odpowiednich serwerów w sieci. Zamówione dane trafiają najpierw do serwera proxy, który następnie przekazuje je klientom w sieci lokalnej. Serwer proxy tworzy przy tym kopię strony w lokalnym buforze na swoim twardym dysku. Korzyści z tego stają się widoczne, gdy wiele klientów żąda tych samych stron internetowych. Serwer wysyła je wówczas ze swojego lokalnego bufora, a więc znacznie szybciej niż wtedy, gdy musi pobierać je z Internetu. Wpływa to też bezpośrednio na odciążenie łącz internetowych.

Wśród głównych zalet Security IT zawsze wymienia się bezpieczeństwo i wydajność oraz rozbudowane możliwości konfiguracyjne, w szczególności jeśli chodzi o konfigurację związaną z dostępem użytkowników, co zwiększa poziom bezpieczeństwa sieci w organizacji.

Jeżeli zależy Państwu na obniżeniu kosztów posiadania infrastruktury IT oraz na zwiększeniu jej bezpieczeństwa i wydajności to zachęcam do kontaktu z nami a z przyjemnością przedstawimy Państwu szczegóły rozwiązania przygotowanego dokładnie według Państwa oczekiwań.

Serwery PROXY

Usługa serwera pośredniczącego (proxy) pozwala na podniesienie bezpieczeństwa sieci oraz znaczne zwiększenie wydajności ruchu HTTP/FTP. Uruchomienie takiego rozwiązania w Państwa środowisku pozwoli na:

  • odciążenie lokalnych serwerów HTTP i DNS.
  • zmniejszenie czasu dostępu do stron internetowych
  • zmniejszenie obciążenia łącz
  • możliwość kontroli i wprowadzenia ograniczeń w dostępie do zasobów Internetu

Możliwa jest także integracja serwera pośredniczącego z filtrem rodzicielskim blokującym dostęp do stron pornograficznych, rasistowskich, etc. oraz z systemem antywirusowym

Firewalle programowe Unix

W oparciu o systemy operacyjny z rodziny Unix możemy wdrożyć dla Państwa rozwiązanie firewall  używające oprogramowania Packet Filter lub IPTables. Packet Filter jest systemem filtrowania ruchu TCP/IP i translacji adresów (NAT) w systemach z rodziny BSD. Pozwala także normalizować i kształtować ruch sieciowy, oraz kontrolować obciążenie interfejsów. IPTables pełni analogiczne role w systemach Linux. Mechanizmy obydwu firewalli zaimplementowane są na poziomie jądra systemu operacyjnego co gwarantuje bardzo wysoką wydajność i stabilność rozwiązań. Niewątpliwą zaletą używania tego typu firewalli jest fakt, iż można je skonfigurować niemal na każdym dostępnym sprzęcie.
Dodatkowo wykorzystanie systemu operacyjnego nie musi ograniczać się jedynie do obsługi zapory. Wiele firm decyduje się właśnie na tego typu rozwiązania ze względu na znacznie niższe koszty niż w przypadku rozwiązań sprzętowych przy jednoczesnym zachowaniu tego samego poziomu bezpieczeństwa i możliwości konfiguracyjnych.

Sieci VPN

Wirtualna sieć prywatna to rodzaj szyfrowanego tunelu pomiędzy sieciami. Zależnie od konfiguracji pozwala na łączenie użytkowników mobilnych z siecią firmową, lub bezpieczne połączenie odległych lokacji firmy w jedną sieć. Dzięki kompresji danych rozwiązanie przez nas proponowane charakteryzuje się dużą efektywnością nawet przy słabych parametrach łącza. Uwierzytelnianie użytkowników może odbywać się niezależnie od innych mechanizmów działających w sieci (np. za pomocą własnej bazy haseł, lub certyfikatów), możliwe jest także zintegrowanie rozwiązania z domeną Windows i wiele innych. Uzyskany w ten sposób poziom bezpieczeństwa jest bardzo wysoki.